ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΜΕΝΩΝ σχ. έτους 2023-24

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Λαγκαδά προσκαλεί τους/τις ενδιαφερόμενους ενήλικες (πολίτες άνω των 18 ετών) για εγγραφές από 01/09/2023 έως 15/10/2023 καθημερινά από 17:00 μμ έως 20:00 μμ.

Η λειτουργία του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Λαγκαδά είναι απογευματινή. Οι απόφοιτοι των Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας λαμβάνουν με φοίτηση δύο (2) ετών Απολυτήριο ισότιμο με τον τίτλο του Απολυτηρίου Γυμνασίου.

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την αίτηση εγγραφής στον Α΄ κύκλο σπουδών

1. Αίτηση εγγραφής (χορηγείται από το σχολείο)
  2. Απολυτήριο Δημοτικού ή Βεβαίωση φοίτησης σε τάξεις Γυμνασίου
  3. Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης του τελευταίου εξαμήνου
  4. Ευκρινές φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή πιστοποιητικό γέννησης ή διαβατηρίου
  5. Έγγραφο πιστοποίησης Διεύθυνσης Κατοικίας - ΑΦΜ - ΑΜΚΑ
  6. 4 Φωτογραφίες τύπου ταυτότητας
  7. Στην περίπτωση που υπάρχει Κάρτα Ανεργίας τον αριθμό και την ημερομηνία έκδοσης της κάρτας

Σε περίπτωση που τα παραπάνω πιστοποιητικά έχουν εκδοθεί σε άλλη χώρα πλην της Ελλάδας, τα δικαιολογητικά που απαιτούνται είναι τα κάτωθι:

1. Απολυτήριο Δημοτικού ή Βεβαίωση φοίτησης σε τάξεις Γυμνασίου (Προσκόμιση φωτοαντιγράφου του πρωτότυπου τίτλου σπουδών και επικυρωμένη μετάφραση του τίτλου, στο οποίο αναφέρεται ο ακριβής βαθμός, η ημερομηνία και το έτος κτήσης αυτού)
  2. Άδεια διαμονής
  3. Ευκρινές φωτοαντίγραφο διαβατηρίου.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Διεύθυνση: Σχολικό Συγκρότημα 1ου Γυμνασίου - Λουτρών 57 - Λαγκαδας  (ώρες 16:30 - 20.30)

Email: mail@sde-lagkad.thess.sch.gr

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2394026325 (ώρες 16:30 - 20.30)